Sykkel, safari og vandring

Sør-Afrika

Dette vil dere aktive livsnyterne elske. Snakk om superkombinasjon. Her venter en herlig miks av aktivitet, safari og tid til å riktig kose seg i fantastiske Cape Town. Etter manges mening verdens vakreste by. Pallplassering har den i hvert fall. Nå har du tid til å bli kjent med byen.

Underveis tester vi fristende, friske viner og spiser helt nydelig mat i mange varianter. Det er lokalt, det er topp kvalitet og det er alltid velsmakende. Du vil trives som den berømte plommen i egget. Denne turen lar oss nyte mange drag av Cape Town, landets ubestridte dronning av en by. På typisk Carpe Diem-vis fokuserer vi både på aktivitet og på de lokale opplevelsene. Mye blir felles: Table Mountain samt hagen Kirstenbosch. Du kan velge å bli med til Robben Island eller du kan sykle og få en bærekraftig og genuin opplevelse i et township.

Legg til de knallsøte pingvinene på vakre Boulders Beach, sykkelturer med nogo attåt, vandreturer med utsikt og spennende safari i Gondwana. Med gode muligheter for å se «the big five», såklart. I Cape Town bor vi sentralt ved Waterfront og i Gondwana helt ypperlig til midt blant dyrelivet. Her er alt ivaretatt på beste måte. Sør-Afrika selv er er ikke bare et land – det er en verden i seg selv. Bli med på en aktiv og naturskjønn reise hit. Tidsforskjell – ingen!

OBS! Du må være vant til å vandre i terreng og ha normalt god kondisjon for å være med på vandreturene, og vant til å sykle for sykkelturene (det er el-sykkel til alle). Vi gjør oppmerksom på at dagene og rutene i programmet kan endres etter værforhold.

Avreiser

  • 30.04.2024
    11 dager

    Ledige plasser

    Fra kr 35.650,-

    Fra: Oslo Lufthavn

    Med: Marte Bjørkmann

Høydepunkter

Program

8 frokoster, 6 lunsjer og 4 middager inkludert

Praktisk informasjon og reisevilkår


Dette er inkludert

  • Fly Oslo–Cape Town t/r
  • 8 netter på hotell/lodge
  • Daglig frokost måltider i henhold til program
  • Alle utflukter og entreer iht. program
  • All transport i følge program
  • Lokale guider
  • Reiseleder fra Carpe Diem

Merk at du bør ha minst to blanke sider i passet ditt for innreise Sør-Afrika

Dette er ikke inkludert

  • Reise- og avbestillingsforsikring
  • Utflukter utenom programmet
  • Drikke
  • Tips (annet enn til de inkluderte måltidene)