Irene Elisabeth Tønnessen
Reiseleder
Jobb i reisebyrå ble det etterpå, men er en først bitt av reisebasillen… Saga Solreiser hadde kuren, med jobb som reiseleder i både Spania og Hellas. Og jammen ble det en sesong i alpene også gjennom svenske Trans Alp. Irene Elisabeth var jo faktisk lokal kretsmester i storslalåm i sin tid. Aktivitet er viktig – både aerobicinstruktør og windsurfing har hun vært innom, nå er det mye yin yoga og litt badminton. Italia er hun veldig glad i, sammen med Spania og Hellas. Ellers teller besøkte reisemål blant annet Peru, Seychellene, Karibien med Cuba, Marokko, Senegal, Egypt, Israel, Maafushi (Maldivene), Thailand, Singapore, Bali og Russland. Hun er veldig begeistret for aktive turer, og da går det både i rafting, sykling og yoga.
Irene liker å treffe nye mennesker og å se nye steder, men verdsetter også å være lengre på samme sted for å bli ordentlig kjent med folk og kultur. Hun fortsetter: «Det er viktig med venner og gode relasjoner. Det å ha et åpent sinn, en god porsjon humor, en aktiv hverdag, naturen, sunn mat og de nære ting, er noe jeg verdsetter høyt. Det å reise er topp, men det er også koselig å komme hjem etter å ha vært på nye eventyr».

Reiser med Irene Elisabeth
-
Sommertur til Grimstad med Arendal
Avreise 10.08.2022 / 5 dagerLedig
Sommerbyen Grimstad hilser blidt velkommen med både smau og skjærgård. På tur med skonnert kommer vi ut på sjøen og med bytur til Arendal blir det enda mer sørland. For det kan ikke bli for mye av det.
Tour leaders
Priser fra 8.990,-
-
Italia - Puglia - annerledes og helt fantastisk!
Avreise 21.09.2022 / 8 dagerLedig
Puglia byr på et knippe meget sjarmerende byer, som Alberobello – smurfebyen med trulli-husene, vakre Locorotondo, den hvite byen Ostuni – hvor vi skal bo, Polignano a Mare – og klippebyen, Lecce – også kjent som «Florence of the south».
Tour leaders
Priser fra 18.590,-